Gyermeke boldogásáért és fejlődéséért
Dimenzió Prémium Magánóvoda

Magyarországon először referencia óvodaként működünk az alábbi
DIOO Digitális Oktató Rendszer Óvodásoknak program bevezetésével

Jelenleg az óvoda nem ad pontos képet arról, hogy a gyermekeknek milyen képességei milyen szinten állnak és ennek következtében nem tudjuk melyik képességterületet kell és érdemes fejleszteni. Az óvónőnek gyakran nincs elég ideje arra, hogy személyre szabottan, minden gyerekkel pontosan úgy foglalkozzon, ahogy a legoptimálisabban fejlődjön az összes készsége - a gyermek túl könnyű vagy túl nehéz feladatot kap.

Itt jön a képbe a DIOO, az Iskolaérettség mérő és felkészítő óvodásoknak.

Az informatika szerves része lesz a felnövekvő generáció életének, de a kontrollálatlan technikai eszközök veszélyeket is rejthetnek és azt sem szeretné senki, ha a gyermeke egész nap egy monitort bámulna. Mi is így vagyunk ezzel, ezért olyanra terveztük a DIOO-t, hogy az óvodás egy zárt és biztonságos rendszeren belül használhassa a technológia legújabb vívmányait - napi maximum 15 percet. Ez az idő elég a gyermek összes képességét optimális ütemben fejleszteni, ugyanakkor nem alakul ki “monitorfüggőség”.

Mi a DIOO-nál hiszünk abban, hogy a kecske is jól lakhat és a káposzta is megmaradhat.

A DIOO története

Informatikával foglalkozunk és gyakorló illetve jövőbeli szülők vagyunk, akik tudják hogy pontosan mire képes az aktuális technológia és látják, hogy az óvodai nevelésben milyen kapukat nyithatnak meg ezek az új eszközök. Szülőként hiányzott számunkra egy olyan eszköz, ami pontos képet ad a gyermekünk aktuális képesség szintjéről - kiszűrve ezáltal a gyengeségeket és kimutatva a kiemelkedő képességeket. Egy olyan eszközt képzeltünk el, mely a gyerek pontos tudásszintjére szabott ütemben fejleszti képességeinek teljes spektrumát és felkészíti az iskolakezdésre.

Úgy gondoljuk, hogy a tanítást nem csupán az iskolától kezdve érdemes komolyan venni, hanem már óvodában is, hiszen köztudott, hogy a gyerekek elméje ebben a korban hihetetlenül befogadó és flexibilis.

DIOOA Digitális Oktató Rendszer Óvodásoknak program az iskolaérettségre való felkészítést, és az iskolaérettség mérését tűzte ki feladatának digitális eszköz segítségével.
A program használata során a feladatot – az egyéni teljesítményével elért szinthez igazodva – folyamatosan változó grafikus menüből választja ki az óvodás. A 16 választható játék játékonként 50-200 szinttel és szintenként változó elemekkel jelenik meg.

A program a játékokban elért eredmények alapján határozza meg a gyermek jártasságának szintjét a különböző területeken.

• ezen programunk az „ÓVI-SULI” keretében valósul meg, melyen külsősöket is fogadunk, egyéni felmérés alapján: iskola-előkészítés / 5-6-7- éveseknek /
  • mozgásfejlesztésre, mozgásterápiára, prevencióra szintén van lehetőségünk külsősök fogadására 2.5 éves kortól
  • néptánc és kézműves foglalkozások 2.5 éves kortól
Beiratkozás, évkezdés folyamatosan történik. Betekintéshez, a mindennapjaink megismeréséhez kérjen időpontot Palotai Lia óvodavezetőtől.

Telefon: 06-20-55-292-55
E-mail: palotailia@gmail.com

Mit nyújt a DIOO?

Óvodásoknak:

• több ezer játékos kíhívás, miközben a képességei “észrevétlenül” fejlődnek a számára legoptimálisabb ütemben
  • biztonságos teszkörnyezet: nincs miért félnie az esetleges hibázástól, senki nem fogja kinevetni
  • a tudásterületek teljes spektrumát lefedő tesztelő és fejlesztő feladatok

Szülőknek:

• folyamatosan pontos képet kap gyermeke tudásszintjéről és fejlődési üteméről
  • képességdiagnosztika: megmutatja a zsenialítást és az esetleges elmaradott tudás területeket
  • a gyermek pofonegyszerűen elküldheti a digitális művészeti alkotásait

Óvodapedagógusoknak:

• pontos képet ad a gyerekek fejlődéséről, az eredményeket folyamatosan tárolja és visszakereshetővé teszi
  • tehermentesíteni tudja az esetlegesen túlterhelt óvónőket
  • az óvónő munkáját kiegészítő ideális gyakorlókörnyezet

Szülők mondták:

"Szuper, hogy már az oviban ismerkedhet a gyerekem az informatikával."
“Soha nem gondoltam volna, hogy a gyerekemnek ilyen rejtett képességei vannak."

Óvónők mondták:

"Elsőre egy kicsit tartottam tőle, de ez nem olyan számítógép, amire gondoltam."
"Tetszik, hogy semmiféle számítástechnikai tudás nem kell hozzá, egyszerűen működik"
"A 21. században csak így lenne érdemes oktatni."

Gyerekek mondták:

"Ügyesebb és okosabb leszek tőle. Mindig várom nagyon!"
"Könnyű és izgalmas!"

A DIOO tények alapján:

• ösztönös használatot biztosító 22 colos érintőképernyős táblagép
  • 15 percre korlátozott használati idő (ajánlott), zárt, biztonságos rendszer
  • egyéni azonosítás és fejlődés regisztrálás RFID “kulcs" segítségével
  • a gyerekek méretére szabott, állva használható elrendezés
  • 16 fajta játék - 2000 feladat
  • mind a 8 kritikus képességet fejleszti: vizuális készségek, térorientáció, auditív készségek, környezet ismeret, szerialitás készsége, verbális készségek, logikus gondolkodás, matematika, grafomotoros készségek.
  • játékos eredménytáblázat a gyerekek számára
  • precíz grafikus statisztika az óvónőknek és szülőknek
  • virtuális rajztábla és az alkotás e-mail-ben küldése a szülőnek
  • központi szerveren tárolt adatok